Novinky

PSHŠ se představí na Schole Pragensis Tak jako každý rok i v letošním školním roce má naše škola svůj stánek v Kongresovém centru ... Klub mladých diváků První představení Klubu mladých diváků v letošním školním roce se uskuteční v pátek 22. ... Divadelní představení Peter Black 2 Dne 20. 11. 2017 se celá naše škola zúčastnila divadelního představení Peter Black 2, kterou ... Akce pro rodiče žáků třídy 3. A V úterý 7. 11. 2017 připravili žáci třídy 3. A gastronomickou akci pro své rodiče a přátele. ... Magistrát hlavního města Prahy Žáci 3. ročníku navštívili v pátek 10. listopadu (třída 3. A) a v pondělí 13. listopadu (třída ... Poděkování žákyním 4. B Žákyně 4. B Anna Trávníčková, Dominika Jíšová, Martina Topolová a Nikol Margoliusová dobrovolně ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe 1. skupiny třídy 3. A najdete zde. Komentovaná prohlídka Muzea Policie ČR V rámci týdne vědy a techniky se žáci třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili komentované ... Veletrh pracovních příležitostí 25. 10. 2017 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili veletrhu pracovních příležitostí Profesia days. ... Plán na měsíc listopad Měsíční plán na listopad najdete zde. 3. A v České mincovně Ve středu 1. listopadu 2017 jsme spolu s paní profesorkou Martinou Spěvákovou navštívili Českou ... Rozpis souvislé praxe 4. B Rozpis souvislé praxe třídy 4. B najdete zde.

» Archiv
 

Vedoucí katedry hotelnictví Vysoké školy hotelové přednášel čtvrťákům

Dne 23. února měli žáci První soukromé hotelové školy možnost vyslechnout si přednášku Ing. Petra Studničky, PhD., vedoucího katedry hotelnictví Vysoké školy hotelové v Praze. Žáci 4. ročníku PSHŠ byli seznámeni s projevy stínové ekonomiky v hotelnictví a gastronomii a dále byli informováni o postupu zavádění elektronické evidence tržeb v České republice. Nezdaněné příjmy v oboru Ubytování a Stravování a pohostinství jsou odhadovány v České republice ve výši 20 miliard korun. Při zavádění systému elektronické evidence tržeb se české Ministerstvo financí inspirovalo chorvatským modelem. Přesto český systém počítá s trojnásobnou kapacitou oproti chorvatskému a je navrhován s parametry pro špičkový výkon až 600 tisíc poplatníků, až 30 milionů transakcí za den a až 4 tisíce transakcí za sekundu. "Potěšilo mne, že se žáci aktivně zapojovali do diskuse a téma práce na černo či daňové optimalizace je zaujalo," shrnul dojmy z přednášky Ing. Petr Studnička, PhD., vedoucí katedry hotelnictví Vysoké školy hotelové v Praze.
 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.