Novinky

Klub českého jazyka- změna březnových termínů V březnu dojde k drobné změně v datu konání kroužku - kroužek se bude konat ve čtvrtek 22. ... Plán na měsíc březen Měsíční plán na březen najdete zde. Rozpis souvislé praxe 3. B, 2. skupiny Rozpis souvislé praxe 3. B, 2. skupiny najdete zde. Baristický kurz Ve dnech 26. 2. - 1. 3. se v prostorách PSHŠ koná baristický kurz. Rozpis žáků v jednotlivých ... Dodatečné zkoušky Rozpis časů dodatečných zkoušek v pondělí 26. 2. 2018 najdete zde. Plán na měsíc únor Plán na měsíc únor najdete zde Rozpis souvislé praxe 3. B, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe třídy 3. B 1 najdete zde. Akce pro rodiče žáků 3. B Dne 7. února 2018 se v prostorách gastronomického centra První soukromé hotelové školy uskutečnila ... Klára 3847 - aneb příliš mnoho hvězd Při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu zhlédli žáci 1. a 2. ročníku ... Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce Ve čtvrtek 18. ledna proběhlo v prostorách PSHŠ školní kolo olympiády v anglickém jazyce, ... Školní kolo olympiády z AJ Z prvního kola školní olympiády v anglickém jazyce postupují do druhého kola (ústní část),které ... Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky V rámci vzdělávacího projektu „Planeta Země 3000“ se dne 5. 1. 2017 žáci prvního ...

» Archiv
 

První pomoc v hotelnictví

   V pátek 7. listopadu se žáci prvního, třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili školení v poskytnutí první pomoci s důrazem na první pomoc v hotelnictví. Přednášku vedl Bc. Michal Motyčka, DiS., který působí jako záchranář u Pražské záchranné služby, a jeho kolega Ondřej Suk.
    Žáky seznámil se základy první pomoci v praxi a také nastínil nejčastější úrazy, se kterými by se mohli setkat ve svém budoucím zaměstnání. Pozornost věnoval zejména řezným ranám a následnému zastavení krvácení, kolapsům v důsledku přehřátí organismu, popáleninám horkou vodou či olejem. Pozornost věnoval rovněž epileptickým stavům a tomu, jak zacházet s člověkem, který zrovna epileptický záchvat prodělává.Věnoval se také náhlé zástavě oběhu a základům resuscitace.
    Žáci měli rovněž možnost si sami při praktickém cvičení vyzkoušet, jak správně ošetřit a ovázat krvácející rány. 
   Věříme, že přednáška byla pro naše žáky velkým přínosem.

Fotogalerie

 
 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.