Novinky

Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl Naše škola je přihlášena do soutěže NEJLÉPE NADEKOROVANÝ VÁNOČNÍ STŮL, která proběhne ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 2. skupiny Rozpis souvislé praxe 3. A, 2. skupiny najdete zde. Klub mladých diváků První představení Klubu mladých diváků v letošním školním roce se uskuteční v pátek 22. ... Divadelní představení Peter Black 2 Dne 20. 11. 2017 se celá naše škola zúčastnila divadelního představení Peter Black 2, kterou ... Akce pro rodiče žáků třídy 3. A V úterý 7. 11. 2017 připravili žáci třídy 3. A gastronomickou akci pro své rodiče a přátele. ... Magistrát hlavního města Prahy Žáci 3. ročníku navštívili v pátek 10. listopadu (třída 3. A) a v pondělí 13. listopadu (třída ... Poděkování žákyním 4. B Žákyně 4. B Anna Trávníčková, Dominika Jíšová, Martina Topolová a Nikol Margoliusová dobrovolně ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe 1. skupiny třídy 3. A najdete zde. Komentovaná prohlídka Muzea Policie ČR V rámci týdne vědy a techniky se žáci třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili komentované ... Veletrh pracovních příležitostí 25. 10. 2017 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili veletrhu pracovních příležitostí Profesia days. ... Plán na měsíc listopad Měsíční plán na listopad najdete zde. 3. A v České mincovně Ve středu 1. listopadu 2017 jsme spolu s paní profesorkou Martinou Spěvákovou navštívili Českou ...

» Archiv
 

První pomoc v hotelnictví

7. listopadu měli všichni žáci První soukromé hotelové školy možnost být proškoleni ze základů první pomoci. Přednášku vedl Bc. Michal Motyčka, DiS., který působí jako záchranář u Pražské záchranné služby. 
  Žáky seznámil se základy první pomoci a také nastínil nejčastější úrazy, se kterými by se mohli setkat ve svém budoucím zaměstnání. Pozornost věnoval především řezným ranám a následnému zastavení krvácení, popáleninám horkou vodou či olejem, neúrazovým stavům, jako jsou například stavy přehřátí a kolapsové stavy. Žákům uvedl příznaky těchto stavů a doporučil, jak na tyto stavy reagovat. Rovněž seznámil žáky s tím, jak by se měli zachovat při setkání s člověkem, který má epileptický záchvat. Neopomněl pohovořit o náhlé zástavě oběhu a základech resuscitace. 
  Přednáška se setkala ze strany žáků s velkým ohlasem. Po jejím skončení měli možnost klást přednášejícímu různé dotazy, čehož také využili. Věříme, že přednáška byla pro naše žáky užitečná jak v jejich soukromém, tak pracovním životě.

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.