Novinky

Klub českého jazyka- změna březnových termínů V březnu dojde k drobné změně v datu konání kroužku - kroužek se bude konat ve čtvrtek 22. ... Plán na měsíc březen Měsíční plán na březen najdete zde. Rozpis souvislé praxe 3. B, 2. skupiny Rozpis souvislé praxe 3. B, 2. skupiny najdete zde. Baristický kurz Ve dnech 26. 2. - 1. 3. se v prostorách PSHŠ koná baristický kurz. Rozpis žáků v jednotlivých ... Dodatečné zkoušky Rozpis časů dodatečných zkoušek v pondělí 26. 2. 2018 najdete zde. Plán na měsíc únor Plán na měsíc únor najdete zde Rozpis souvislé praxe 3. B, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe třídy 3. B 1 najdete zde. Akce pro rodiče žáků 3. B Dne 7. února 2018 se v prostorách gastronomického centra První soukromé hotelové školy uskutečnila ... Klára 3847 - aneb příliš mnoho hvězd Při příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holokaustu zhlédli žáci 1. a 2. ročníku ... Výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce Ve čtvrtek 18. ledna proběhlo v prostorách PSHŠ školní kolo olympiády v anglickém jazyce, ... Školní kolo olympiády z AJ Z prvního kola školní olympiády v anglickém jazyce postupují do druhého kola (ústní část),které ... Brazílie - vášnivé srdce Jižní Ameriky V rámci vzdělávacího projektu „Planeta Země 3000“ se dne 5. 1. 2017 žáci prvního ...

» Archiv
 

Naše vyučující anglického jazyka – spoluautorkou nové učebnice Angličtina pro číšníky a kuchaře

 Nakladatelství EKOPRESS vydalo v letošním roce učebnici „Angličtina pro číšníky a kuchaře“, na které se autorsky podílely Mgr. Jaroslava Kutová (PSHŠ) a Mgr. Dagmar Lanská (vedoucí katedry jazyků VŠH).

Učebnice je určena nejen učebním oborům kuchař a číšník na středních odborných učilištích, ale i dalším zájemcům o obor kuchař a číšník, kteří chtějí zdokonalit svou znalost profesní angličtiny, a také podnikatelům v oboru hotelnictví, kterým záleží na tom, aby jejich zaměstnanci komunikovali s cizojazyčnými hosty srozumitelnou profesní angličtinou.

Učebnice je rozvržena do 20 lekcí, kdy součástí každé lekce je nejen praktický slovníček a, ale velká pozornost je také věnována popisu jídel a technologickým postupům jejich přípravy, dále frazeologii spojené s objednávkou jídla až po konečné placení účtu.

V učebnici nechybí ani část věnovaná odlišným zvyklostem ve stravovacích návycích.

K učebnici je možno stáhnout poslechová cvičením v MP3.

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.