Novinky

Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl Naše škola je přihlášena do soutěže NEJLÉPE NADEKOROVANÝ VÁNOČNÍ STŮL, která proběhne ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 2. skupiny Rozpis souvislé praxe 3. A, 2. skupiny najdete zde. Klub mladých diváků První představení Klubu mladých diváků v letošním školním roce se uskuteční v pátek 22. ... Divadelní představení Peter Black 2 Dne 20. 11. 2017 se celá naše škola zúčastnila divadelního představení Peter Black 2, kterou ... Akce pro rodiče žáků třídy 3. A V úterý 7. 11. 2017 připravili žáci třídy 3. A gastronomickou akci pro své rodiče a přátele. ... Magistrát hlavního města Prahy Žáci 3. ročníku navštívili v pátek 10. listopadu (třída 3. A) a v pondělí 13. listopadu (třída ... Poděkování žákyním 4. B Žákyně 4. B Anna Trávníčková, Dominika Jíšová, Martina Topolová a Nikol Margoliusová dobrovolně ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe 1. skupiny třídy 3. A najdete zde. Komentovaná prohlídka Muzea Policie ČR V rámci týdne vědy a techniky se žáci třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili komentované ... Veletrh pracovních příležitostí 25. 10. 2017 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili veletrhu pracovních příležitostí Profesia days. ... Plán na měsíc listopad Měsíční plán na listopad najdete zde. 3. A v České mincovně Ve středu 1. listopadu 2017 jsme spolu s paní profesorkou Martinou Spěvákovou navštívili Českou ...

» Archiv
 

Naše vyučující anglického jazyka – spoluautorkou nové učebnice Angličtina pro číšníky a kuchaře

 Nakladatelství EKOPRESS vydalo v letošním roce učebnici „Angličtina pro číšníky a kuchaře“, na které se autorsky podílely Mgr. Jaroslava Kutová (PSHŠ) a Mgr. Dagmar Lanská (vedoucí katedry jazyků VŠH).

Učebnice je určena nejen učebním oborům kuchař a číšník na středních odborných učilištích, ale i dalším zájemcům o obor kuchař a číšník, kteří chtějí zdokonalit svou znalost profesní angličtiny, a také podnikatelům v oboru hotelnictví, kterým záleží na tom, aby jejich zaměstnanci komunikovali s cizojazyčnými hosty srozumitelnou profesní angličtinou.

Učebnice je rozvržena do 20 lekcí, kdy součástí každé lekce je nejen praktický slovníček a, ale velká pozornost je také věnována popisu jídel a technologickým postupům jejich přípravy, dále frazeologii spojené s objednávkou jídla až po konečné placení účtu.

V učebnici nechybí ani část věnovaná odlišným zvyklostem ve stravovacích návycích.

K učebnici je možno stáhnout poslechová cvičením v MP3.

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.