Novinky

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna Oznámení o vyhlášení ředitelského volna pro První soukromou hotelovou školu, spol. s r. ... Rozpis souvislé praxe 2. A, 2. skupiny Rozpis souvislé praxe 2. A, 2. skupiny najdete zde. Švýcarsko - průvodcovská a gastronomická akce Žáci PSHŠ se v těchto dnech účastní spolu se studenty VŠH zájezdu do Švýcarska. Akce se koná ... 2. A na exkurzi v Zoo Praha Dne 6. dubna 2018 žáci 2. ročníku absolvovali projektový den v pražské zoo, který byl zaměřen ... Gastronomická exkurze třídy 2. A Třída 2. A se v pondělí 26. 3. zúčastnila gastronomické exkurze do indické restaurace Namaste ... Akce pro rodiče žáků 1. A Dne 20. 3. 2018 připravili žáci 1. ročníku v prostorách gastronomického střediska pro své rodinné ... Celostátní konverzační soutěž v anglickém jazyce Ve dnech 22. - 23. března se v Poděbradech konal 20. ročník celostátní konverzační soutěže ... Plán na měsíc duben Plán na měsíc duben najdete zde. Klub mladých diváků V dubnu se členové Klubu mladých diváků sejdou ve čtvrtek 5. 4. v 19. 00 v Divadle Na Fidlovačce, ... Výstava FOR Habitat Dne 22. 3. 2018 se žáci 3. B a 2. A zúčastnili v rámci odpolední výuky výstavy FOR Habitat na ... Literární soutěž o cenu Filipa Venclíka Ve středu 21. března se žáci Jana Králová, Hana Adámková (2. A), Anna Kharishyna, Ivana Husáková, ... Baristický kurz Ve dnech 26. 2. - 1. 3. se v prostorách PSHŠ koná baristický kurz. Rozpis žáků v jednotlivých ...

» Archiv
 

Lyžařský výcvikový kurz – Malá Úpa 2015

   V termínu od 18. 1. do 24. 1. 2015 se převážně studenti prvního ročníku zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Malé Úpě. Ubytování nedaleko sjezdovky poskytovalo studentům luxusní zázemí včetně tělocvičny, kterou každý den mohli využívat. Studenti byli rozděleni do tří družstev: 1. družstvo – lyžaři – vedl instruktor Vítek Blaťák, 2.družstvo – lyžaři – vedl instruktor Roman Vrána, 3. družstvo – vedl pan profesor Marád, který zastával také pozici zdravotníka (naštěstí nemusel řešit žádný zásadní zdravotní problém). Na lyžařském výcviku nechyběla ani ředitelka školy B. Svobodová.
   Výcvik sjezdového lyžování byl zaměřen na osvojení základních lyžařských dovedností (tj. jízda šikmo svahem, sesouvání, odšlapování, jízda v pluhu apod.) a na následné zvládnutí základní techniky oblouku v pluhu, smýkaného oblouku a oblouku carvingového. Skupina snowboardová se pak věnovala zdokonalení techniky smýkaného a řezaného oblouku včetně jeho modifikací.
   V průběhu lyžařského kurzu byli žáci zároveň poučeni o zásadách chování v horském prostředí a seznámeni se správnými způsoby řešení krizových situací.
   Dle reakcí samotných žáků se lyžařský výcvik vydařil a většina již projevila zájem se zúčastnit i následujícího ročníku.

Fotogalerie

 
 
 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.