Novinky

PSHŠ se představí na Schole Pragensis Tak jako každý rok i v letošním školním roce má naše škola svůj stánek v Kongresovém centru ... Klub mladých diváků První představení Klubu mladých diváků v letošním školním roce se uskuteční v pátek 22. ... Divadelní představení Peter Black 2 Dne 20. 11. 2017 se celá naše škola zúčastnila divadelního představení Peter Black 2, kterou ... Akce pro rodiče žáků třídy 3. A V úterý 7. 11. 2017 připravili žáci třídy 3. A gastronomickou akci pro své rodiče a přátele. ... Magistrát hlavního města Prahy Žáci 3. ročníku navštívili v pátek 10. listopadu (třída 3. A) a v pondělí 13. listopadu (třída ... Poděkování žákyním 4. B Žákyně 4. B Anna Trávníčková, Dominika Jíšová, Martina Topolová a Nikol Margoliusová dobrovolně ... Rozpis souvislé praxe 3. A, 1. skupiny Rozpis souvislé praxe 1. skupiny třídy 3. A najdete zde. Komentovaná prohlídka Muzea Policie ČR V rámci týdne vědy a techniky se žáci třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili komentované ... Veletrh pracovních příležitostí 25. 10. 2017 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili veletrhu pracovních příležitostí Profesia days. ... Plán na měsíc listopad Měsíční plán na listopad najdete zde. 3. A v České mincovně Ve středu 1. listopadu 2017 jsme spolu s paní profesorkou Martinou Spěvákovou navštívili Českou ... Rozpis souvislé praxe 4. B Rozpis souvislé praxe třídy 4. B najdete zde.

» Archiv
 

Konverzační soutěž očima jedné z účastnic

Poté, co se vybraní studenti od prvního do třetího ročníku zúčastnili konverzační soutěže na naší škole, následovala účast v soutěži i mezi studenty z různých hotelových škol v České republice.

A samozřejmě ti, kteří obsadili první tři místa, obsadili i sedadla ve vlaku. Na soutěž pořádanou v Českém Těšíně dne 17.3. vyrazili Vojtěch Rašovský z prvního ročníku, Štěpán Kubelka z druhého ročníku, kteří soutěžili v anglickém jazyce, a Lucie Gálová ze třetího ročníku soutěžící v jazyce německém spolu s učitelským doprovodem a zároveň členy komise. Paní profesorka Kutová na anglický jazyk a paní profesorka Sloupová na německý jazyk nám byly oporou a celkově nám po celou dobu tohoto výletu vytvářely přátelskou a příjemnou atmosféru.

Po příjezdu jsme se ubytovali v hotelu Piast přímo naproti vlakovému nádraží. Poté jsme se pěšky vydali do gastronomického centra, kde mají studenti Albrechtovy střední hotelové školy zázemí pro praktickou část výuky. Tam jsme byli uvítáni proslovem ředitelky školy a zároveň jsme byli pozváni na malý raut. Večer jsme strávili na bowlingu a seznámili jsme se s ostatními studenty. Ráno jsme se nasnídali a po osmé hodinějsme dorazili do školy.

Podle úrovně cizího jazyka byli studenti rozděleni do tříd, kde každý čekal, až na něj přijde řada. Studenti absolvovali poslech a pak před komisí představili svou prezentaci, povídali na dané téma, které si vylosovali, a vedli s jedním z profesorů rozhovor podle zadání. Dopoledne pak přišlo na řadu vyhodnocování výsledků všech zúčastněných a oběd ve školní jídelně. Všichni se poté sešli v tělocvičně školy.  Skupina studentů Albrechtovy střední školy zpestřila vyhlášení výsledků svým vtipným vystoupením s názvem „Didaktická pohádka“.Vyhlašovaly se výsledky z jazyka anglického, německého, francouzského a ruského.

Z naší školy se umístil Vojtěch Rašovský v nižší kategorii anglického jazyka, a to na 2.místě. To, že ostatní nevyhráli, neznamená, že si nevedli dobře. Snaha se také cení. Alespoň máme dobrý pocit, že jsme reprezentovali naši školu.

Lucie Gálová, žákyně 3. ročníku

Fotogalerie

 
 
 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.