Novinky

Nové číslo maturitního zpravodaje Nový maturitní zpravodaj s aktuálními informacemi pro maturitní zkoušku v jarním zkušebním ... Drogy a závislost na nich s Ivanem Doudou 19. listopadu 2014 se žáci prvních ročníků zúčastnili v prostorách kulturního domu Barikádníků ... Bezpečnost na internetu, ve škole i v osobním životě 13.11. 2014 proběhla na půdě První soukromé hotelové školy, spol. s r.o. přednáška zaměřená ... Zážitková výstava Naše cesta V pondělí 10.11. navštívili žáci prvních ročníků zážitkovou výstavu Naše cesta na Výstavišti ... První pomoc v hotelnictví    V pátek 7. listopadu se žáci prvního, třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili ... Naši studenti navštívili Grandhotel Pupp a Imperial    V úterý 4. 11. 2014 se žáci prvního, třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili ... Plán na listopad Plán na měsíc listopad najdete zde. Projektové dny – Poznáváme španělskou mentalitu Ve dnech 30. a 31. října proběhly na První soukromé hotelové škole projektové dny, které se ... Beseda s Josefem Klímou  Dne 21. října 2014 se žáci 2.A v prostorách kulturního domu Barikádníků v pražských ... Plán na měsíc říjen Plán na měsíc říjen naleznete zde. Naši studenti na soutěži AMUNDSEN JUNIOR BARTENDERS CUP    Dne 25. 9. 2014 se studenti 3.A  Nguyen Thi Bich Duyen a Filip Neufuss, zástupci ... Exkurze 4.A   V úterý 10. září žáci 4. A v rámci výuky cestovního ruchu využili zpřístupnění ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2014/2015 je již 23. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 98% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2013/2014
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.