Novinky

Lyžařský výcvikový kurz – Malá Úpa 2015    V termínu od 18. 1. do 24. 1. 2015 se převážně studenti prvního ročníku zúčastnili ... Klub mladých diváků Klub mladých diváků nabídl 12. ledna v Činoherním klubu představení Ptákovina od Milana Kundery. ... Poděkování našim studentům Žáci 1.A (Zuzana Chmelařová a Jan Fian) a 1.B (Liana Hořčičková) ve čtvrtek 15.1. zajišťovali ... Termíny maturitní zkoušky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo rozhodnutí o termínech jednotné maturitní ... Den otevřených dvěří Nestihli jste den otevřených dveří? Nevadí. Jestliže máte zájem o prohlídku školy, neváhejte ... Měsíční plán na leden Plán na měsíc leden najdete zde. Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení Ředitelka školy vyhlašuje 1. kolo přijímacího řízení pro školní rok 2015/2016. Kritéria ... Proč studovat právě u nás? Anketa PROČ STUDOVAT PRÁVĚ U NÁS? V průběhu listopadu 2014 jsme oslovili studenty První soukromé ... Středoškolský florbalový pohár Dne 17. 12. 2014 se ve sportovní hale Děkanka uskutečnilo okresní kolo středoškolského florbalového ... Předvánoční Vídeň    V úterý 16. prosince jsme se rozjeli do Vídně, abychom na vlastní oči uviděli, jak ... Žáci 3. A se zúčastnili soutěže Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl    Žákyně třídy 3. A (Vendula Hrubá, Denisa Poličanská a Barbora Nováková) se v ... Starosta Prahy 8 na vyhlášení Soutěže gastronomických dovedností    8. prosince 2014 se uskutečnil na půdě První soukromé hotelové školy slavnostní ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2014/2015 je již 23. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 98% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2013/2014
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.