Novinky

Žáci 3. A se zúčastní soutěže Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl Žáci 3. A se v rámci projektového vyučování zúčastní ve dnech 11. – 14. 12. 2014 ... Studentky na Čokoládovém festivalu Studentky 1. ročníku se zúčastnily Čokoládového festivalu v Galerii Harfa. Festival se konal ... Odpoledne s budoucími právníky Dne 19. 11. 2014 se třída 3.A v rámci předmětu právní nauka účastnila přednášek, které ... Nové číslo maturitního zpravodaje Nový maturitní zpravodaj s aktuálními informacemi pro maturitní zkoušku v jarním zkušebním ... Drogy a závislost na nich s Ivanem Doudou 19. listopadu 2014 se žáci prvních ročníků zúčastnili v prostorách kulturního domu Barikádníků ... Bezpečnost na internetu, ve škole i v osobním životě 13.11. 2014 proběhla na půdě První soukromé hotelové školy, spol. s r.o. přednáška zaměřená ... Zážitková výstava Naše cesta V pondělí 10.11. navštívili žáci prvních ročníků zážitkovou výstavu Naše cesta na Výstavišti ... První pomoc v hotelnictví    V pátek 7. listopadu se žáci prvního, třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili ... Naši studenti navštívili Grandhotel Pupp a Imperial    V úterý 4. 11. 2014 se žáci prvního, třetího a čtvrtého ročníku zúčastnili ... Plán na listopad Plán na měsíc listopad najdete zde. Projektové dny – Poznáváme španělskou mentalitu Ve dnech 30. a 31. října proběhly na První soukromé hotelové škole projektové dny, které se ... Beseda s Josefem Klímou  Dne 21. října 2014 se žáci 2.A v prostorách kulturního domu Barikádníků v pražských ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2014/2015 je již 23. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 98% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2013/2014
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.