Novinky

Možnost studia na PSHŠ První soukromá hotelová škola po jednotných přijímacích zkouškách nabízí přijetí těm, ... 1. A na výukovém semináři Ve čtvrtek 20. dubna se třída 1. A zúčastnila výukového semináře s názvem "Nevím, co ... Návštěva hotelu Ambassador - Zlatá Husa Dne 18. dubna 2017 měli žáci 1. A, 2. A, 3. A a 3. B možnost navštívit 5hvězdičkový hotel Ambassador ... Juniorský maraton 2017 V úterý 18. dubna 2017 se žáci naší školy zúčastnili juniorského maratonu 2017, který se ... Posázavská stezka Před velikonočními svátky se pro žáky 1. - 3. ročníku konal turistický výlet "Posázavskou ... Rozpis souvislé praxe skupiny 2. B2 Rozpis souvislé praxe třídy 2. B  (skupiny 2. B2) najdete zde. Fotografie z maturitního plesu 9. března se v hotelu Belveder konal maturitní ples třídy 4. A spojený s imatrikulací žáků ... Exkurze 18. 4. (3. A2, 3. B, 1. A) 18. 4. se pro třídy 3. B a 3. A- skup. 2 koná exkurze do hotelu Ambassador. Sraz v 9.15 před hotelem ... Exkurze do lázeňských hotelů Čajkovskij a Imperial v Karlových Varech Dne 20. 03. 2017 se studenti třetích ročníků PSHŠ a Vysoké školy hotelové společně zúčastnili ... Klub mladých diváků Členové Klubu mladých diváků navštíví 19. dubna v divadle Rokoko komedii Oddací list Ephraima ... Rozpis souvislé praxe skupiny 2. B1 Rozpis souvislé praxe skupiny 2. B1 najdete zde. Na VŠH bude možné ochutnat barokní gastronomické speciality  Ve středu 10. května pořádá Vysoká škola hotelová v Praze (VŠH) gastronomickou akci „Hodování ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s 25 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2016/2017 je již 26. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.