Novinky

Slavnostní předání maturitního vysvědčení Dne 24. května 2017 proběhlo slavnostní předání maturitních vysvědčení žákům třídy 4. ... Předání maturitního vysvědčení Slavnostní předání maturitního vysvědčení žákům 4. A se uskuteční ve středu 24. 5. 2017 ... Orientační běh 2017     Druhý sportovní den letošního školního roku byl věnován orientačnímu běhu. ... 2. kolo přijímacího řízení Ředitelka školy vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníku pro školní rok 2017/2018. ... Rozpis souvislé praxe skupiny 1. A1 Rozpis souvislé praxe skupiny 1. A1 najdete zde. Proběhly profesní kvalifikace Profesních kvalifikace na naší škole proběhly ve dnech 24. 4. – 26. 4. 2017. Zkoušky byly ... Oznámení o vyhlášení ředitelského volna Oznámení o vyhlášení ředitelského volna pro První soukromou hotelovou školu, spol. s r. ... Na VŠH a PSHŠ bude možné ochutnat barokní gastronomické speciality  Ve středu 10. května pořádá Vysoká škola hotelová v Praze (VŠH) gastronomickou akci „Hodování ... Rozpis termínů ústních maturitních zkoušek Časový harmonogram ústních  maturitních zkoušek najdete zde. Rozpis termínů maturitní zkoušky-obhajoby 15.5.2017 Rozpis termínů maturitní zkoušky-obhajoby 15.5.2017 najdete zde Anglické divadlo Dne 27. dubna se třídy 1. A, 3. A 3. B zúčastnily představení v anglickém jazyce - The Lord of ... Plán na měsíc květen Měsíční plán na květen najdete zde.

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s 25 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2016/2017 je již 26. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.