Novinky

Vítězné tažení První soukromé hotelové školy Tak jako každý rok se naši studenti zúčastnili ve dnech 19. a 20.3. „Celostátní soutěže ... Informace pro maturanty INFORMACE Z WEBOVÝCH STRÁNEK – WWW.NOVAMATURITA.CZ Maturanti se mohou registrovat na výsledkový ... BACARDI - MARTINI PODĚBRADY CUP 2015 Ve dnech 16.-17.3. se studenti 3.A Nguyen Thi Bich Duyen a Filip Neufuss, zástupci barmanského kroužku, ... Boj s prokrastinací Zajímavou přednášku na téma prokrastinace a boj s ní absolvovali v úterý 17.3. žáci 2. A a ... Festival Jeden svět Žáci 1. a 2. ročníku se ve dnech 11.3. a 13.3. zúčastnili projekcí dokumentárních filmů v ... 3.A v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR Ve středu 11. 2. 2015 navštívila třída 3.A v rámci předmětu právní nauka Poslaneckou sněmovnu ... Klub mladých diváků 9. března nabízí ve Studiu 2 představení Miro Gavrana Vše o ženách. Komedie pro tři herečky ... Měsíční plán na březen Plán na měsíc březen najdete zde. Maturitní a imatrikulační ples     26.2. 2015 se v hotelu Belvedere uskutečnil maturitní a imatrikulační ples První ... Žáci 1.A na školení přípravy kávy Žáci 1.A se spolu s ředitelkou školy Mgr. Svobodovu zúčastnili 11. února 2015 semináře baristů ... Školní kola konverzačních soutěží v anglickém, německém a španělském jazyku Ve dnech od 3. do 11. února proběhla školní kola konverzačních soutěží v jednotlivých světových ... Přihlášky na PSHŠ a informace o přestupu     Přihlášky do 1. ročníku školního roku 2015/2016 na První soukromou hotelovou ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2014/2015 je již 23. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 98% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2013/2014
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.