Novinky

Středoškolský florbalový pohár Dne 17. 12. 2014 se ve sportovní hale Děkanka uskutečnilo okresní kolo středoškolského florbalového ... Předvánoční Vídeň    V úterý 16. prosince jsme se rozjeli do Vídně, abychom na vlastní oči uviděli, jak ... Žáci 3. A se zúčastnili soutěže Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl    Žákyně třídy 3. A (Vendula Hrubá, Denisa Poličanská a Barbora Nováková) se v ... Starosta Prahy 8 na vyhlášení Soutěže gastronomických dovedností    8. prosince 2014 se uskutečnil na půdě První soukromé hotelové školy slavnostní ... Proč studovat právě u nás? Anketa PROČ STUDOVAT PRÁVĚ U NÁS? V průběhu listopadu 2014 jsme oslovili studenty První soukromé ... Vánoční volejbalový turnaj Ve čtvrtek dne 4. 12. 2014 se v prostorách školní tělocvičny uskutečnil tradiční mikulášský ... Profesní kvalifikace – další cesta ke vzdělání 03.12. 2014 proběhla na půdě První soukromé hotelové školy (která je autorizovanou osobou pro ... Měsíční plán na prosinec Plán na měsíc prosinec 2014 naleznete zde. Exkurze do České národní banky 26. listopadu škola pořádala odbornou exkurzi do České národní banky. Cílem bylo vysvětlit ... Přednáška o finanční gramotnosti 25. listopadu se žáci 4. ročníku zúčastnili přednášky o finanční gramotnosti a s tím související ... PSHŠ na Schole Pragensis Tak jako každý rok i v letošním školním roce se zástupci z řad studentů a profesorského sboru ... Klub mladých diváků Klub mladých diváků v letošním školním roce zahajuje 3. prosince představením „IJÁ“ ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2014/2015 je již 23. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 98% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2013/2014
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.