Novinky

Zkouška profesní kvalifikace Zkouška profesní kvalifikace oboru 65 – 001 – H, Příprava pokrmů teplé kuchyně ... Barmanský kurz Barmanský kurz se pro žáky naší školy uskuteční v baru Popocafépetl, Praha 1, Újezd 19  v ... Lyžařský výcvikový kurz Ve dnech 15. - 21.1.2017 proběhne v Horní Malé Úpě lyžařský výcvikový kurz pro žáky naší ... Adventní zájezd do Drážďan Jako každý rok jsme i letos v předvánočním čase vyrazili do Drážďan. Navštívili jsme galerii ... Poděkování žákyním 4. A Ve středu 21. prosince žákyně  Eliška Faltová, Lucie Gálová a Lucie Zapletalová pod vedením ... Plán na měsíc leden Měsíční plán na leden je k nahlédnutí zde. Krásné prožití vánočních svátků Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků a do nového roku vše nejlepší. V novém ... Soutěž ve stolování a přípravě slavnostní tabule zná vítěze Ve čtvrtek 15.12. byli slavnostně vyhlášeni vítězové Soutěže ve stolování a přípravě slavnostní ... Klub mladých diváků    Klub mladých diváků navštíví 18. ledna v divadle Fidlovačka komedii Dohazovačka ... Žáci 3. A vyhráli soutěž NEJLÉPE NADEKOROVANÝ VÁNOČNÍ STŮL Žáci třídy 3. A (Tereza Chmelařová, Zuzana Chmelařová, Sylvia- Anna Rybářová a Denis Olashyn) ... Nejlépe nadekorovaný vánoční stůl Naše škola je přihlášena do soutěže NEJLÉPE NADEKOROVANÝ VÁNOČNÍ STŮL, která proběhne ... Předpoklady rozvoje cestovního ruchu v lokalitě Rokycan Dne 15. 11. 2016 se žáci čtvrtého ročníku PSHŠ a studenti Vysoké školy hotelové společně ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s 25 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2016/2017 je již 26. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.