Novinky

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna  V souladu s § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, ... Klub mladých diváků Žáci První soukromé hotelové školy mají možnost se přihlásit do Klubu mladých diváků. ... Matematický kroužek 2. 10.  zahajuje svoji činnost matematický kroužek. Kroužek je zdarma a bude určen všem zájemcům, ... Klub německého jazyka Klub německého jazyka zahájil činnost 6. 9. 2017 v učebně 314. Jeho obsahem je : - komunikace ... Plán na měsíc září Plán na září najdete zde. Změna vlastnické struktury VŠH a PSHŠ od 31. 8. 2017 Společnost L-BILG s.r.o., která je společníkem ve společnostech Vysoká škola hotelová v Praze ... Časový harmonogram MZ 4.A - 11. 9. 2017 Časový harmonogram ústní maturitní zkoušky najdete zde. Zkoušky profesní kvalifikace - říjen 2017 Od 2. do 6. října 2017 budou na naší škole probíhat zkoušky profesní kvalifikace. Termíny ... ZMĚNA V SYSTÉMU OBJEDNÁVÁNÍ OBĚDŮ V novém školním roce dochází ke změně v objednávání obědů, více informací najdete zde. ... Termín opravných zkoušek Termín pro všechny opravné zkoušky (reparáty) je v úterý 29. 8. 2017 v 9.00. Plán na červen Měsíční plán na červen najdete zde. 2. B na návštěvě hasičské stanice v Modřanech Ve čtvrtek 8. června 2017 navštívila třída 2.B nejmodernější hasičskou stanici na území ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s  26 letou tradicí

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2017/2018 je již 27. rokem její existence.

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Eurostars Thalia, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko, Řecko)

Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý, ruský a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.