Novinky

Den otevřených dveří Vedení školy a pedagogové PSHŠ zvou zájemce o studium na den otevřených dveří 17.2. od 10:00 ... Zpráva o činnosti Klubu mladých diváků Studenti všech ročníků mají každoročně možnost, aby prostřednictvím KMD navštívili v průběhu ... Tradiční soutěž v konverzaci Ve dnech 1.2. a 2.2. 2016 proběhla v prostorách První soukromé hotelové školy 1. kola konverzačních ... Možnost studia či přestupu na PSHŠ V současné době se První soukromé hotelové škole uvolnila kapacita, kterou bychom tímto rádi ... Plán na měsíc únor Měsíční plán na únor najdete zde. Hory nás letos potěšily V termínu od 17.1. do 23.1. vyrazilo 28  žáků převážně z prvního ročníku na lyžařský ... První soukromé hotelová škola vyhlásila vítěze Dne 26. ledna 2016 se v prostorách První soukromé hotelové školy a Vysoké školy hotelové uskutečnilo, ... Návštěva psího útulku v Troji V pátek 22. ledna jsme vyrazili za psy, kteří se dostali do trojského útulku. Viděli jsme zde ... Přednáška Význam včelích produktů pro výživu člověka 14. ledna si naši žáci vyslechli přednášku o včelích produktech a jejich významu pro lidské ... Spolupráce s tureckými školami pokračuje Ve dnech od 4.1. do 15.1. navštívili naši školu žákyně a pedagogové z turecké hotelové školy ... Podrobné schéma maturitní zkoušky- jaro 2016 Podrobné časové rozvržení jarního termínu státního kola maturitní zkoušky najdete zde. Pracovní stáž v Německu Studentům byla prostřednictvím školy nabídnuta 3 měsíční pracovní stáž v Německu. Podmínkou ...

» Archiv
 

Vítejte na stránkách První soukromé hotelové školy  

  • Jsme škola s tradicí více než 20 let

První soukromá hotelová škola začala psát svoji historii školním rokem 1991/1992, což znamená, že školní rok 2015/2016 je již 24. rokem její existence.

  • Česká školní inspekce hodnotí školu jako nadprůměrnou

Škola je zařazena do sítě středních a vyšších odborných škol ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a žáci jsou po dobu studia zdravotně a sociálně pojištěni.

  • Preferujeme individuální přístup ke studentům

Škola podává veškeré informace o studiu, jeho formách, kurzech apod. telefonicky, písemnou formou nebo při osobní návštěvě rodičů a uchazečů ve škole kterýkoli den.

Průběžné sledování docházky a klasifikace je umožněno rodičům žáků prostřednictvím individuálního přístupu na internetových stránkách školy.

  • Propojujeme výuku s praxí

Specifikem studia na škole je úzké propojení s praxí v oblastech hotelnictví, cestovního ruchu a obchodu. Naši žáci vykonávají:

1) průběžné učební praxe v gastronomickém středisku školy a vlastní restauraci

2) souvislé praxe v pětihvězdičkových pražských hotelích (Corinthia Hotel Prague, Hotel Esplanade Praha, Hotel Savoy Praha, Clarion Congress Hotel Prague, Kings Court Prague deluse Hotel).

3) prázdninové praxe v ČR nebo v zahraničí (Německo, Rakousko, Španělsko)

  • Máme 100% úspěšnost žáků u státních maturitních zkoušek 2014/2015
Profilující oblasti vzdělávání:
jazyky – anglický, německý a španělský jazyk
ekonomika a podnikání – účetnictví, ekonomika, management a marketing, bankovnictví a směnárenství
gastronomie – technika obsluhy služeb, technologie přípravy pokrmů, nauka o výživě a potravinách
hotelnictví – provozování hotelových služeb, hotelový provoz, marketing a management v hotelnictví
cestovní ruch – zeměpis cestovního ruchu, průvodcovství a lázeňství, cestovní ruch
  • Zaznamenáváme výborné uplatnění našich absolventů

Po úspěšném zakončení studia nastupují naši absolventi do odborných pozic provozních, ekonomických i obchodních, a to v hotelnictví, gastronomii, cestovním ruchu a dopravě.

Velká část našich absolventů pokračuje ve studiu na Vysoké škole hotelové v Praze nebo na jiných státních či soukromých vysokých školách v ČR i v zahraničí.

 

© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.