Novinky

Termín opravných zkoušek Termín opravných zkoušek pro školní rok 2017/2018 se uskuteční v úterý 28. 8. 2018 v 9.00 v ... Plán na měsíc červen Plán na měsíc červen najdete zde. Plán na měsíc květen Plán na měsíc květen najdete zde. Švýcarsko - průvodcovská a gastronomická akce Žáci PSHŠ se v těchto dnech účastní spolu se studenty VŠH zájezdu do Švýcarska. Akce se koná ... 2. A na exkurzi v Zoo Praha Dne 6. dubna 2018 žáci 2. ročníku absolvovali projektový den v pražské zoo, který byl zaměřen ... Gastronomická exkurze třídy 2. A Třída 2. A se v pondělí 26. 3. zúčastnila gastronomické exkurze do indické restaurace Namaste ... Akce pro rodiče žáků 1. A Dne 20. 3. 2018 připravili žáci 1. ročníku v prostorách gastronomického střediska pro své rodinné ...

» Archiv
 

Dějepis

http://www.dejepis.com/ (Český server poskytující informace o našich i světových dějinách. Smyslem webových stránek je zpřístupnit informace o naší i světové historii v přibližném rozsahu učiva středních škol tzv. „počítačové generaci” - tj. převážně mladým lidem, ale i všem ostatním, kteří mají zájem o historii nebo jen hledají jednu konkrétní informaci týkající se historie.)

http://www.e-stredovek.cz/ (Stránky jsou věnovány obecným a českým dějinám ve středověku. Obsahují řadu zajímavých článků, rodokmenů či seznamů panovníků či biskupů. Prostor je věnován také umění či životu na hradech. Vše je doprovázeno zajímavými obrazovými přílohami.)

http://www.ustrcr.cz/ (Stránky ÚSTR nabízejí celou řadu dokumentů, informací či vzdělávacích programů.)

http://www.totalita.cz/index.php (Stránky podrobně mapující historii komunistické totality v Československu v kontextu světového dění. Web je přehledně členěn, propojen množstvím odkazů. Vhodné jako doporučený pramen pro žákovské seminární práce a referáty.)

http://www.moderni-dejiny.cz/ (Portál, který nabízí rozsáhlou databázi podkladů k výuce moderních dějin - od metodiky přes prameny k prezentacím a pracovním listům či řadě zajímavých odkazů a fotografií.)

www.holocaust.cz (Stránky zabývající se holocaustem - převážně v našich zemích)

http://zivotopisyonline.cz (Stovky životopisů osobností slavných i méně slavných)

http://www.edejiny.cz (Události a fakta převážně z českých zemí)

http://www.valka.cz (Rozsáhlý web věnující se válkám a vojenství)

http://druha.svetova.cz

http://www.zmizeli-sousede.cz (Stránky mapující holocaust a osudy židovských občanů v době druhé světové války)

http://neviditelneobeti.cz/ (Studentský projekt zkoumá osudy emigrantů z Československa v letech 1948 a 1968. Činnost projektu začala již v roce 2003 na Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci)

http://www.rozhlas.cz/toulky/portal/ (Audioarchiv pořadu Českého rozhlasu obsahuje více než 1000 dílů pořadu Toulky českou minulostí. Jednotlivé díly představují události a osobnosti, které formovaly historii našeho státu.)

http://discoveringegypt.com/ (Velice bohaté stránky s mnohovrstevným členěním a zajímavými detaily. Např. pyramidy, chrámy, mumifikace - vše podpořeno textem, fotografiemi a většinou i videem. Dále zajímavé: interaktivní psaní hieroglyfy, odkazy na online hry inspirované Egyptem, odkazy na volně využitelné fotografie či videa do výuky.)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10214722308-bohove-a-hrdinove-antickych-mytu/ (Seriál z produkce České televize navazuje na práci známého popularizátora starověkých civilizací Vojtěcha Zamarovského. Kombinací dokumentu a animovaných mytologických pasáží se notoricky známým bájím podařilo dodat i určité geografické a historické ukotvení. Seriál tedy nezprostředkovává jen mýty v syrové podobě, ale nabízí i cesty k dalším úvahám.)

http://www.theoi.com/ (Rozsáhlá fotogalerie uměleckých artefaktů (zejména řecké vázové malířství, dále pak řecké a římské sochařství, fresky, mozaiky), roztříděné podle zobrazovaných postav řecké mytologie. Galerie jsou doplněny medailony jednotlivých božstev včetně genealogií a vyčerpávajících odkazů k primární literatuře. Stránky jsou v angličtině.)

http://explorethemed.com/Maps.asp (Portál nabízí interaktivní historické mapy doby bronzové, železné a středověku. Zaměřené jsou primárně na oblast Středomoří. Mapy jsou týdně doplňovány o další.)

http://czechbadminton.cz/html/news/peking/staroveke-olympijske-hry.htm (Článek zabývající se historií starověkých olympijských her. Dále odkazuje na články o obnovených OH a jejich novodobé podobě)

http://husitstvi.cz/ (Vše, co potřebujete vědět o husitství. Historie husitského hnutí, přehled husitských bitev, ukázky dobových dokumentů, obrázky a fotografie zbraní, detailní popis husitské válečné taktiky.)

http://chnm.gmu.edu/revolution/ (Stránky se věnují Velké francouzské revoluci, vysvětlení jejích příčin a průběhu. Obsahují kolem 350 textů týkajících se tohoto tématu, které jsou doplněny jak obrazovým (250 map, obrázků, dobových karikatur), tak také zvukovým materiálem (nahrávky písní a skladeb týkajících se revoluce - např. Marseillaisa, ale i další). Web je společným projektem Center for History and New Media (George Mason University) a American Social History Project (City University of New York).

http://www.historie.upol.cz/19/index.htm (Stránka obsahuje obsáhlou databázi pramenů k dějinám 19. století, mapujících vývoj západní civilizace v 19. století, včetně jejího dopadu na mimoevropské kultury.Textové dokumenty jsou doplněny prameny obrazovými, databáze je uspořádána chronologicko-tematicky)

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10317262233-abeceda-komunistickych-zlocinu/411235100181005-emigrace/ (Dokumentární cyklus o praktikách totalitního režimu v bývalém Československu. Videa jsou přístupná pouze v režimu on-line vysílání, epizody naleznete ve Videoarchivu. Obsažená diskuze není moderovaná.)

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.