Novinky

Dodatečné zkoušky za 2. pololetí 2018/2019 Dodatečné zkoušky se konají ve středu 26. června 2019 od 8 hodin. Dodatečné zkoušky ze španělštiny ... Plán na měsíc červen 2019 Plán na měsíc červen ke stažení zde. Opravné zkoušky za školní rok 2018/19 Opravné zkoušky za školní rok 2018/19 se konají v úterý 27. srpna 2019 od 9 hodin. Plán na měsíc květen Plán na měsíc květen ke stažení zde. Rozpis ústní maturitní zkoušky 2019 Rozpis ústní maturitní zkoušky pro jarní termín 2019 je ke stažení zde. Plán na měsíc duben Měsíční plán na měsíc duben naleznete zde. Praktická odborná část maturitní zkoušky 2019 Ve dnech 4. a 5. dubna proběhla na naší škole praktická část maturitní zkoušky. Žáci čtvrtých ...

» Archiv
 

Cestovní ruch, zeměpis cest.ruchu, průvodcovství a lázeňství

http://www.asociacekraju.cz/kraje-cr/ (kraje České republiky)

http://www.zamky-hrady.cz/ (Zámky, hrady, města, muzea, zříceniny a mnoho dalších zajímavostí v České republice)

http://www.mmr.cz/cs/Podpora-regionu-a-cestovni-ruch/Cestovni-ruch (Informace o dotacích, aktuality o dění v oblasti cestovního ruchu, aktuální informace pro cestovní kanceláře a agentury, statistiky…)

http://www.czechtourism.cz/ (Kompletní informace z aktualit a dění v cestovním ruchu)

http://www.unesco-czech.cz/ (Přehled o památkách Unesco v České republice)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://online.seterra.net/cs (Mapové kvízy v české verzi k online procvičování na PC nebo mobilních zařízeních. Obsahuje mapové kvízy na úrovni svět, světadíly, státy. Na každou otázku umožňuje tři pokusy, zobrazuje chybné odpovědi, vyhodnotí procentuální úspěšnost a čas. Lze používat zdarma, nepožaduje registraci.)

http://slepemapy.cz/ (Aplikace na procvičování znalosti slepých map, která po registraci přizpůsobuje obtížnost otázek vašim znalostem. Lze spustit ale i bez přihlášení)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.)

http://www.cestovani.cz/zabava/mapa-evropy/ (Odkaz na oblíbené hry na lokalizaci míst v Evropě.)

http://www.region-vysocina.cz/hra/setupHra-web-cz.html (Naučně-zábavná hra o zajímavostech kraje Vysočina v online prostředí. Jejím smyslem je zábavnou a interaktivní formou ukázat krásy Vysočiny a přispět k rozšíření znalostí o zajímavých místech v tomto kraji.)

http://www.orbion.cz/ (Stránky pro všechny milovníky cestování. Naleznete zde snad vše potřebné pro vaši dovolenou nejen v České republice, ale po celém světě.)

http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

http://www.histgeo.ac-aix-marseille.fr/ancien_site/carto/index.htm (Portál nabízí slepé a obrysové mapy světa i jednotlivých kontinentů ke stažení ve formátech PDF, ODG a EMF (vektorové formáty umožňující změnu velikosti bez ztráty kvality obrazu).

http://www.klimadiagramme.de/ (Přehledně uspořádané stránky o světovém klimatu. Klimatické mapy lze aktivně ovládat, a to i bez hlubších znalostí němčiny.)

http://www.cittadella.cz/europarc/index.php?p=index&site=default_cz (Webové stránky obsahují interaktivní, mapou doplněné informace o chráněných územích ČR (zejména NP, CHKO, NPP a NPR) a poskytují základní geografické informace o naší zemi)

http://www.slavomirhorak.net/stredni-asie/ (Stránky Slavomíra Horáka, který působí na Fakultě sociálních věd UK a zaměřuje se ve své vědecké činnosti na politický a sociální vývoj oblasti širší Střední Asie. Na stránkách najdete především autorovy články, prezentace, záznamy a fotografie z cest po tomto regionu, dále pak odkazy na další stránky o Střední Asii.)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://www.zemepis.net/ (Webové stránky nabízející informace o státech světa v českém jazyce. Jednotlivé státy jsou popsány kartograficky, z hlediska přírodních podmínek, průmyslu, historie nebo společnosti a kultury.)

http://www.virtualtravel.cz/ (4000 virtuálních prohlídek České republiky i zahraničních lokalit. Prohlídka probíhá online bez nutného instalování jakéhokoli sofwtaru.)

http://www.afrikaonline.cz/ (Server afrikaonline.cz přináší od roku 2001 zajímavé odborné i populární články o africkém kontinentu. Kromě informací o afrických státech, politické situaci, flóře a fauně, životním prostředí a národních parcích, si můžete přečíst cestopisy či africké pohádky. K dispozici jsou i mapy (slepé a interaktivní).)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.) http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.