Novinky

Exkurze v pivovaru Bašta 19. 12. 2019 Sousedský pivovar Bašta se nachází vedle restaurace U Bansethů v pražských Nuslích. Pivovar ... Předvánoční procházka Prahou 20. 12. 2019 Co jsou Vánoce? Vůně cukroví, kupování dárečků, nazdobený byt. Naši žáci zvolili procházku ... Organizace školního roku 2019/2020 1. pololetí 2. 9. 2019 (po) - 30. 1. 2020 (čt) 2. pololetí 3. 2. 2020 (po) - 30. 4. 2020 (čt) ... Krakov a Osvětim 11. prosince těsně po půlnoci jsme vyrazili navštívit Krakov a druhý den koncentrační tábor ... Plán na měsíc leden 2020 Plán na měsíc leden ke stažení zde. Informace o provozu monitorovacího kamerového systému v prostorách VŠH a PSHŠ od 1. 10. 2019 je v prostorách VŠH a PSHŠ na adrese Svídnická 506, 181 00, Praha 8 spuštěn ... Plán na listopad 2019 Plán na měsíc listopad 2019 je ke stažení zde.

» Archiv
 

Cestovní ruch, zeměpis cest.ruchu, průvodcovství a lázeňství

http://www.asociacekraju.cz/kraje-cr/ (kraje České republiky)

http://www.zamky-hrady.cz/ (Zámky, hrady, města, muzea, zříceniny a mnoho dalších zajímavostí v České republice)

http://www.mmr.cz/cs/Podpora-regionu-a-cestovni-ruch/Cestovni-ruch (Informace o dotacích, aktuality o dění v oblasti cestovního ruchu, aktuální informace pro cestovní kanceláře a agentury, statistiky…)

http://www.czechtourism.cz/ (Kompletní informace z aktualit a dění v cestovním ruchu)

http://www.unesco-czech.cz/ (Přehled o památkách Unesco v České republice)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://online.seterra.net/cs (Mapové kvízy v české verzi k online procvičování na PC nebo mobilních zařízeních. Obsahuje mapové kvízy na úrovni svět, světadíly, státy. Na každou otázku umožňuje tři pokusy, zobrazuje chybné odpovědi, vyhodnotí procentuální úspěšnost a čas. Lze používat zdarma, nepožaduje registraci.)

http://slepemapy.cz/ (Aplikace na procvičování znalosti slepých map, která po registraci přizpůsobuje obtížnost otázek vašim znalostem. Lze spustit ale i bez přihlášení)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.)

http://www.cestovani.cz/zabava/mapa-evropy/ (Odkaz na oblíbené hry na lokalizaci míst v Evropě.)

http://www.region-vysocina.cz/hra/setupHra-web-cz.html (Naučně-zábavná hra o zajímavostech kraje Vysočina v online prostředí. Jejím smyslem je zábavnou a interaktivní formou ukázat krásy Vysočiny a přispět k rozšíření znalostí o zajímavých místech v tomto kraji.)

http://www.orbion.cz/ (Stránky pro všechny milovníky cestování. Naleznete zde snad vše potřebné pro vaši dovolenou nejen v České republice, ale po celém světě.)

http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

http://www.histgeo.ac-aix-marseille.fr/ancien_site/carto/index.htm (Portál nabízí slepé a obrysové mapy světa i jednotlivých kontinentů ke stažení ve formátech PDF, ODG a EMF (vektorové formáty umožňující změnu velikosti bez ztráty kvality obrazu).

http://www.klimadiagramme.de/ (Přehledně uspořádané stránky o světovém klimatu. Klimatické mapy lze aktivně ovládat, a to i bez hlubších znalostí němčiny.)

http://www.cittadella.cz/europarc/index.php?p=index&site=default_cz (Webové stránky obsahují interaktivní, mapou doplněné informace o chráněných územích ČR (zejména NP, CHKO, NPP a NPR) a poskytují základní geografické informace o naší zemi)

http://www.slavomirhorak.net/stredni-asie/ (Stránky Slavomíra Horáka, který působí na Fakultě sociálních věd UK a zaměřuje se ve své vědecké činnosti na politický a sociální vývoj oblasti širší Střední Asie. Na stránkách najdete především autorovy články, prezentace, záznamy a fotografie z cest po tomto regionu, dále pak odkazy na další stránky o Střední Asii.)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://www.zemepis.net/ (Webové stránky nabízející informace o státech světa v českém jazyce. Jednotlivé státy jsou popsány kartograficky, z hlediska přírodních podmínek, průmyslu, historie nebo společnosti a kultury.)

http://www.virtualtravel.cz/ (4000 virtuálních prohlídek České republiky i zahraničních lokalit. Prohlídka probíhá online bez nutného instalování jakéhokoli sofwtaru.)

http://www.afrikaonline.cz/ (Server afrikaonline.cz přináší od roku 2001 zajímavé odborné i populární články o africkém kontinentu. Kromě informací o afrických státech, politické situaci, flóře a fauně, životním prostředí a národních parcích, si můžete přečíst cestopisy či africké pohádky. K dispozici jsou i mapy (slepé a interaktivní).)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.) http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.