Novinky

Plán na měsíc březen 2019 Plán na měsíc březen 2019 je ke stažení zde. Dodatečné zkoušky za 1. pololetí 2018/2019 Dodatečné zkoušky za 1. pololetí šk. roku 2018/19 25. února 2019 Cestovní ruch v 9:00, ... Klub mladých diváků v Divadle Na Vinohradech 23. 1. 2019 navštívili žáci Klubu mladých diváků představení Divadla Na Vinohradech Když ptáčka ... Mezinárodní den památky obětí holocaustu Dne 25. 1. 2019 se žáci třídy 3. A zúčastnili projektu Mezinárodní den památky obětí holocaustu ... Plán na měsíc únor Plán na měsíc únor ke stažení zde. Termíny společné části maturitní zkoušky Byly zveřejněny termíny společné části maturitní zkoušky: písemné práce z Českého ... Organizace školního roku 2018/2019 1. pololetí 3. 9. 2018 (po) - 31. 1. 2019 (čt) 2. pololetí 4. 2. 2019 (po) - 28. 6. 2019 (pá) ...

» Archiv
 

Cestovní ruch, zeměpis cest.ruchu, průvodcovství a lázeňství

http://www.asociacekraju.cz/kraje-cr/ (kraje České republiky)

http://www.zamky-hrady.cz/ (Zámky, hrady, města, muzea, zříceniny a mnoho dalších zajímavostí v České republice)

http://www.mmr.cz/cs/Podpora-regionu-a-cestovni-ruch/Cestovni-ruch (Informace o dotacích, aktuality o dění v oblasti cestovního ruchu, aktuální informace pro cestovní kanceláře a agentury, statistiky…)

http://www.czechtourism.cz/ (Kompletní informace z aktualit a dění v cestovním ruchu)

http://www.unesco-czech.cz/ (Přehled o památkách Unesco v České republice)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://online.seterra.net/cs (Mapové kvízy v české verzi k online procvičování na PC nebo mobilních zařízeních. Obsahuje mapové kvízy na úrovni svět, světadíly, státy. Na každou otázku umožňuje tři pokusy, zobrazuje chybné odpovědi, vyhodnotí procentuální úspěšnost a čas. Lze používat zdarma, nepožaduje registraci.)

http://slepemapy.cz/ (Aplikace na procvičování znalosti slepých map, která po registraci přizpůsobuje obtížnost otázek vašim znalostem. Lze spustit ale i bez přihlášení)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.)

http://www.cestovani.cz/zabava/mapa-evropy/ (Odkaz na oblíbené hry na lokalizaci míst v Evropě.)

http://www.region-vysocina.cz/hra/setupHra-web-cz.html (Naučně-zábavná hra o zajímavostech kraje Vysočina v online prostředí. Jejím smyslem je zábavnou a interaktivní formou ukázat krásy Vysočiny a přispět k rozšíření znalostí o zajímavých místech v tomto kraji.)

http://www.orbion.cz/ (Stránky pro všechny milovníky cestování. Naleznete zde snad vše potřebné pro vaši dovolenou nejen v České republice, ale po celém světě.)

http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

http://www.histgeo.ac-aix-marseille.fr/ancien_site/carto/index.htm (Portál nabízí slepé a obrysové mapy světa i jednotlivých kontinentů ke stažení ve formátech PDF, ODG a EMF (vektorové formáty umožňující změnu velikosti bez ztráty kvality obrazu).

http://www.klimadiagramme.de/ (Přehledně uspořádané stránky o světovém klimatu. Klimatické mapy lze aktivně ovládat, a to i bez hlubších znalostí němčiny.)

http://www.cittadella.cz/europarc/index.php?p=index&site=default_cz (Webové stránky obsahují interaktivní, mapou doplněné informace o chráněných územích ČR (zejména NP, CHKO, NPP a NPR) a poskytují základní geografické informace o naší zemi)

http://www.slavomirhorak.net/stredni-asie/ (Stránky Slavomíra Horáka, který působí na Fakultě sociálních věd UK a zaměřuje se ve své vědecké činnosti na politický a sociální vývoj oblasti širší Střední Asie. Na stránkách najdete především autorovy články, prezentace, záznamy a fotografie z cest po tomto regionu, dále pak odkazy na další stránky o Střední Asii.)

http://www.stezky.info/ (Průvodce po naučných stezkách v Praze a ve středních Čechách. Základní informace o stezkách, informační náplň a popisy tras, u některých i fotografie.)

http://www.zemepis.net/ (Webové stránky nabízející informace o státech světa v českém jazyce. Jednotlivé státy jsou popsány kartograficky, z hlediska přírodních podmínek, průmyslu, historie nebo společnosti a kultury.)

http://www.virtualtravel.cz/ (4000 virtuálních prohlídek České republiky i zahraničních lokalit. Prohlídka probíhá online bez nutného instalování jakéhokoli sofwtaru.)

http://www.afrikaonline.cz/ (Server afrikaonline.cz přináší od roku 2001 zajímavé odborné i populární články o africkém kontinentu. Kromě informací o afrických státech, politické situaci, flóře a fauně, životním prostředí a národních parcích, si můžete přečíst cestopisy či africké pohádky. K dispozici jsou i mapy (slepé a interaktivní).)

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/#pos=49.75000P15.75000P7 (Odkaz nabízí databázi cyklomap, lze vypočítat i výškové rozdíly plánované trasy.) http://www.economist.com/content/chinese_equivalents (Zajímavá mapová aplikace porovnávající podle několika kritérií jednotlivé čínské provincie se státy světa, které jsou provincii v daném ohledu nejbližší.)

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.