Novinky

Harmonogram přípravy k maturitní zkoušce ve školním roce 2019/2020 Harmonogram ke stažení zde. Aktuální informace k maturitě ve školním roce 2019/2020 Aktualizované informace ke konání maturit ve školním roce 2019/2020 v souvislosti s pandemií koronaviru ... Informace k přerušení provozu (24. března) Aktuální informace pro žáky PSHŠ a jejich zákonné zástupce ke stažení zde. Uzavření školy v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19 v období 10. 3. – 24. 3. 2020 Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu a mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ... Plán na měsíc březen 2020 Plán na měsíc březen ke stažení zde. Plán na měsíc únor 2020 Plán na měsíc únor najdete ke stažení zde. Exkurze v pivovaru Bašta 19. 12. 2019 Sousedský pivovar Bašta se nachází vedle restaurace U Bansethů v pražských Nuslích. Pivovar ...

» Archiv
 

Anglický jazyk

https://elt.oup.com/student/solutions/?cc=us&selLanguage=en (Jedná se o podpůrné stránky učebnice Solutions, se kterou pracujeme na hodině. Lze si zde procvičit probíranou látku včetně gramatiky, slovní zásoby a užitečných frází. K dispozici jsou i zábavné hry.)

www.novamaturita.cz (Užitečné stránky především pro maturitní ročníky. Lze si zde vyzkoušet didaktické testy z AJ z minulých let a stáhnout si materiály upřesňující požadavky na současnou státní maturitu)

http://www.helpforenglish.cz/ (Vše, co student angličtiny pro svůj život potřebuje: výukové materiály, testy, cvičení, rady apod. Vše zcela bezplatně. Příspěvky jsou tvořeny zkušenými učiteli a lektory angličtiny.)

https://www.duolingo.com/ (Tato aplikace napomáhá k výuce nových slovíček a frází..)

http://www.engslovicka.eu/welcome (Aplikace na učení se a procvičování anglických slovíček.)

http://www.onlinecourses.com/ (OnlineCourses.com agreguje nejlepší svobodné a otevřené kurzy pro studenty a profesionály v přehledné on-line platformě s možností vyhledávání v jednotlivých oborech.)

http://www.czechlit.cz/ Dvojjazyčný (česko-anglický) webový Portál české literatury je určen k propagaci české literatury v zahraničí prostřednictvím poskytování informací. Portál si klade za cíl ve výběrové podobě postupně zpřístupňovat především informace o žijících a v současné době tvořících literátech a o jejich díle.)

http://learnenglish.britishcouncil.org/en/listen-and-watch (LearnEnglish Listen & Watch jsou součástí rozsáhlých webových stránek British Council a jsou určeny všem, kteří chtějí zlepšit své řečové dovednosti v angličtině, zejména poslech s porozuměním. Najdete zde nejrůznější audionahrávky i videozáznamy, které lze poslouchat a sledovat online nebo je stahovat a poslouchat ve formátu MP3 ve vašem přehrávači.)

http://iteslj.org/ (Odkaz nabízí množství pomocných materiálů a aktivit, které učitel může využít v hodinách anglického jazyka.)

http://www.ibiblio.org/eldritch/cml/tfs.html (20 převyprávěných her Williama Shakespeara pro mladé čtenáře. V roce 1807 prozaicky upravili tyto hry Charles and Mary Lamb. Ilustroval Arthur Rackham.)

http://www.listen-to-english.com/ (Poslouchejte angličtinu - učte se angličtinu. Na stránkách jsou každý týden uveřejněny dva krátké články (3-5 minut) na různá témata ve srozumitelně mluvené angličtině. Články můžete číst a zároveň poslouchat kliknutím na flash přehrávač pod každou epizodou nebo stáhnout do počítače. Mnohé z nich jsou spojené s gramatikou a slovní zásobou, cvičeními nebo kvízy.)

http://ipa.typeit.org/ (Stránky, které umožňují fonetický přepis anglických slovíček dle mezinárodní fonetické abecedy IPA. Práce je velmi jednoduchá, neboť jsou k dispozici tlačítka s uvedenými znaky. Nemusíte tak používat žádné klávesové zkratky ani speciální symboly. Text je možno následně kopírovat do jakéhokoliv dokumentu.)

http://www.canada-esl.com/lessonsindex.html (Zajímavý studijní materiál rozdělený na běžné obraty,frázová slovesa, časté chyby, pokročilou angličtinu, slang atd. Najdete zde ukázky plánů hodin na témata svátků, ročních období, konverzační témata, hry či skupinové aktivity.)

http://www.english-at-home.com/ (Učení z domova. Příjemné a jednoduché stránky, které obsahují od všeho trochu: gramatiku, slovní zásobu, mluvení, čtení, testy, hry a kvízy.)

http://www.easyenglish.com/ (Stránky lze charakterizovat sloganem: „Otestujte si zdarma svou angličtinu. Vyberte si obtížnost, délku testu a můžete začít.“)

https://www.englishclub.com/ (Obsahově bohaté stránky zaměřené na výuku angličtiny pro pokročilé (celý web je v anglickém jazyce). Kromě výkladu zde naleznete řadu cvičení, testů, her a užitečné odkazy na další stránky s výukovými materiály. Zvukové nahrávky, doplňující textová cvičení, prověří porozumění textu.)

 

Generální partneři


© 2009 První soukromá hotelová škola, spol. s r. o.       |       Svídnická 506, 181 00 Praha 8       |       info@pshs.cz | +420 283 101 141             Design:Neofema s.r.o.